Elvan Gıda’dan üniversitelilere ödül

Tüm Elvan Gıda paydaşları için ‘Hayat boyu eğitim’ vizyonuyla hayata geçirilen Elvan Akademi’nin 2018 programında birinci olan Büşra Turan, Ceren Güngör ve Müberra Duran ekibi erkenden gelip salondaki yerlerini aldılar. Çay-kahve ikramı derken Elvan Gıda yöneticileri de salona girdi ve heyecanla beklenen ödül töreni başladı. Farklı üniversitelerden yaklaşık 20 öğrencinin katıldığı 2018 programında MÜBÜCE adlı ekipleriyle birinci olan grup üyelerine altınlarını Elvan Gıda Pazarlama Direktörü Mehveş Pekuysal takdim etti. Elvan Gıda yöneticilerinin de katıldığı ödül programı, hatıra fotosuyla son buldu.

Yeni anlayış: Hayat boyu eğitim

ElvanGidadanuniversitelilereodul

Diploma, kapsamlı bir eğitim programının tamamlanmasının ardından verilen evrak olarak tanımlanıyor. 2000’li yıllara kadar bir diploma sahibi olmak bir işe girebilmek için yeterliydi. Günümüzde ise gerekli, ancak yeterli değil. Çünkü diplomalar, teknolojideki hızlı gelişim ve buna bağlı olarak iş yapma biçimlerindeki değişim nedeniyle alındıktan kısa bir süre sonra geçerliliklerini yitiriyorlar. İşte bu dengesizliği gidermek üzere Hayat Boyu Eğitim anlayışı geliştirildi. Elvan Gıda da bu gelişime yön verecek çalışmalara imza atıyor.
Hayat Boyu Eğitim ile eğitim; insan hayatında bir kesit olmaktan çıkarılıp yemek ve içmek gibi yaşanılan sürece devam eden bir zorunluluk haline getirildi. Konu ilk olarak Avrupa’da uygulanır oldu. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, 1 Ocak 2007 tarihi itibariyle yeni bir döneme girdi. 2013 yılı sonuna kadar sürecek yedi yıllık bir dönemi kapsayan Hayatboyu Öğrenme (LLP = Lifelong Learning Programme) ve Gençlik (Youth in Action) Programları hayata geçirildi.

Elvan Gıda uygulamayı geliştiriyor

Avrupa Birliği’ni tam üyelik müzakereleri sürdüren Türkiye de Avrupa’daki kervana katıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü kurdu. Genel müdürlük, sürekli eğitim anlayışını tüm topluma yayabilmek için internet portalları da oluşturdu. Elvan Gıda da 2013 yılında stratejik bir adım attı ve Elvan Akademi’yi hayata geçirdi. Başta çalışanlar olmak üzere tüm Elvan Gıda paydaşları için ‘Hayat boyu eğitim’ vizyonuyla hayata geçirilen Elvan Akademi’nin 2014 programı da gerçekleştirildi. Grubun yeni çalışan adaylarına doğru tanıtımını ve kuruma nitelikli yeni iş gören kazandırılmasını öngören 2014 programı yaklaşık 1 ay sürdü.

You may also like...