Elvan Gıda’dan Mezunlara Tebrik

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mezuniyet Töreni 2018 gerçekleştirildi. 27 Haziran 2018 Çarşamba akşamı İZÜ Halkalı Kampüs’te yer alan Yeni Stadyum‘da gerçekleştirilen #İZÜMEZ18‘e öğrencilerle birlikte velileri de katıldı. Elvan Gıda’nın da Elvan Gazoz ve Today Snowball ürünleriyle lezzet kattığı mezuniyet töreninde yapılan konuşmalarda yeni mezunlara başarılar dilendi. Akademik kadro yanında üst düzey protokol katılımının da dikkat çektiği törende diplomalarını alan genç mezunlar, mezuniyet törenlerinin olmazsa olmazı kep fırlatma coşkusunu yaşadılar.

 

Elvan Gıda komşusu

Elvan Gıda, kurumsal sosyal sponsorluk ve ikram etkinliklerinde üretim yaptığı iller ile komşusu olduğu kurumlara öncelik tanıyor. Bu bakımdan İstanbul, Sakarya ve Eskişehir illerindeki üniversitelerde öncelikli konumda. Yenibosna ve Sefaköy tesislerine yakın-komşu konumunda bulunan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi etkinlikleri de bu kapsamda öncelikli olarak değerlendiriliyor. #İZÜMEZ18‘e de kurumsal öncelikler kapsamında ikram desteği veren Elvan Gıda, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile yeni dönemde kurumsal işbirliğini daha da artırmak istiyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile kurumsal işbirliği protokolü bulunan Elvan Gıda, bir benzerini de komşusu İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile yapmayı hedefliyor.

 

İsim babası Prof. Sabahattin Zaim

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi  adını ‘Hocaların hocası’ olarak da bilinen Prof. Dr. Sabahattin Zaim’den alıyor.  Prof. Zaim, eskiden Osmanlı Devleti topraklarında bulunan Makedonya’nın İştip Kasabasında, 1926 yılında dünyaya geldi. Ailesi ile birlikte 1934 yılında İstanbul’a yerleşti. Makedonya’da 5 yaşında başladığı eğitimine İstanbul Fatih’te yer alan Fethiye İlkokulu’nda devam etti. Ardından İstanbul Vefa Lisesi’ne giderek 1943 yılında üstün başarı ile mezun oldu. Ülkesine ve milletine daha iyi hizmet edebilme düşüncesi ile Mülkiye (Siyasal Bilimler Fakültesi) imtihanına girdi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’ni kazandı. 1947 yılında bu fakülteden mezun olan Prof. Dr. Sabahattin Zaim, yurdumuzun çeşitli yerlerinde Kaymakam olarak görev yaptı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Prof. Dr. Sabahattin Zaim, 81 yaşında, 10 Aralık 2007 tarihinde, bir Pazar sabahı saat 04.15’de vefat etmiş ve cenazesi Edirnekapı Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilmiştir. Ülkemizin yetiştirdiği değerli bir bilim adamı olan Sabahattin Zaim’in ismini kendisinin de kurucu mütevelli heyeti üyeliği yaptığı İlim Yayma Vakfı kurduğu üniversitesine bir vefakârlık örneği olarak vermiştir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir