Elvan Gıda’da 2018 Stajları Başladı

Elvan Gıda’nın sıra dışı staj programı olan Elvan Akademi, 2 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başladı. Elvan Akademi programı 2018’e Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 20’yi aşkın öğrenci katılıyor. Elvan Gıda F5 tesisleri konferans salonunda kurumsal sunumlarla başlayan uygulama, tesis gezi ve deneyimleriyle devam ediyor. Katılımcıların 5 gruba ayrıldığını ve koç atamalarının yapıldığını belirten Elvan Gıda İnsan Kaynakları Grup Müdürü Mustafa Canolca, “Bundan sonraki etapta katılımcılar gruplar halinde uygulama projeleri yapacaklar” dedi.

 

Projelerle pratikler de yapılacak

İlk etapta bir işletmeye dair bütün bölüm ve birimleri tanıyan katılımcı öğrenciler ikinci etapta Elvan Gıda tesis gezileri ile bizzat gerçekleri görüyorlar. Çünkü bir Çin atasözü diyor ki, “Bir insana bin defa anlatacağına bir defa göster yeterlidir’… Gerçekleri yerinde gören öğrencilerin sonraki aşamada yapacakları görev ise projeler… Kendi aralarında 5 takım kuran  öğrenciler, yine kendilerinin belirleyeceği konularda pilot projeler yapacaklar. Bir ürün fikrini üretimden ambalajlanmasına ve satışına kadar süreçlerle kurgulayacaklar ve Elvan Gıda yöneticilerinden oluşan jüriye sunacaklar. Bütün bu süreçlerde Elvan Gıda Ar-Ge Merkezi ekibinden koçluk desteği alacaklar. Jüri seçimi ile Elvan Akademi’de final gerçekleşecek ve ödüllendirmeler yapılacak. Şimdiden katılımcılara başarılar dileriz.

 

Hayat boyu eğitime katkı…

Diploma, kapsamlı bir eğitim programının tamamlanmasının ardından verilen evrak olarak tanımlanıyor. 2000’li yıllara kadar bir diploma sahibi olmak bir işe girebilmek için yeterliydi. Günümüzde ise gerekli, ancak yeterli değil. Çünkü diplomalar, teknolojideki hızlı gelişim ve buna bağlı olarak iş yapma biçimlerindeki değişim nedeniyle alındıktan kısa bir süre sonra geçerliliklerini yitiriyorlar. İşte bu dengesizliği gidermek üzere Hayat Boyu Eğitim anlayışı geliştirildi. Elvan Gıda da Elvan Akademi ile bu gelişime yön verecek çalışmalara imza atıyor. Okullardaki teorik eğitimi işletmedeki pratiklerle zenginleştiriyor, geliştiriyor. Üniversitelilere deneyim kazandırıyor.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir