Elvan Akademi 2018 başlıyor

Tüm Elvan Gıda paydaşları için ‘Hayat boyu eğitim’ vizyonuyla hayata geçirilen Elvan Akademi’de 2018 uygulaması için geri sayım başladı. Farklı üniversitelerden yaklaşık 20’yi aşkın öğrencinin katılacağı 2018 programı 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü başlayacak. Elvan Gıda İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre bu yılki program da öncekilerde olduğu gibi teorik ve pratik olmak üzere iki etaptan oluşacak. Teorik etap da aslında pratiğin teoriği şeklinde olacak. Çünkü söz konusu ilk etapta Elvan Gıda birim yöneticileri kendi alanları ile ilgili bilgileri deneyimlerine dayanarak anlatacaklar. Örneğin Kurumsal İletişimin ne olduğu ve aslında nasıl uygulandığını Elvan Gıda Kurumsal İletişim Müdürü, üretimin kitaplarda nasıl tanımlandığı ancak gerçekte nasıl yapıldığını ise fabrika müdürleri anlatacak.

 

Projelerle pratikler de yapılacak

İlk etapta bir işletmeye dair bütün bölüm ve birimleri tanıyan katılımcı öğrenciler ikinci etapta Elvan Gıda tesis gezileri ile bizzat gerçekleri görecekler. Çünkü bir Çin atasözü diyor ki, “Bir insana bin defa anlatacağına bir defa göster yeterlidir’… Gerçekleri yerinde gören öğrencilerin sonraki aşamada yapacakları görev ise projeler… Kendi aralarında ekipler kuracak öğrenciler, yine kendilerinin belirleyeceği konularda pilot projeler yapacaklar. Bir ürün fikrini üretimden ambalajlanmasına ve satışına kadar süreçlerle kurgulayacaklar ve Elvan Gıda yöneticilerinden oluşan jüriye sunacaklar. Bütün bu süreçlerde Elvan Gıda Ar-Ge Merkezi ekibinden koçluk desteği alacaklar. Jüri seçimi ile Elvan Akademi’de final gerçekleşecek ve ödüllendirmeler yapılacak. Şimdiden katılımcılara başarılar dileriz.

 

Hayat boyu eğitime katkı…

Diploma, kapsamlı bir eğitim programının tamamlanmasının ardından verilen evrak olarak tanımlanıyor. 2000’li yıllara kadar bir diploma sahibi olmak bir işe girebilmek için yeterliydi. Günümüzde ise gerekli, ancak yeterli değil. Çünkü diplomalar, teknolojideki hızlı gelişim ve buna bağlı olarak iş yapma biçimlerindeki değişim nedeniyle alındıktan kısa bir süre sonra geçerliliklerini yitiriyorlar. İşte bu dengesizliği gidermek üzere Hayat Boyu Eğitim anlayışı geliştirildi. Elvan Gıda da Elvan Akademi ile bu gelişime yön verecek çalışmalara imza atıyor. Okullardaki teorik eğitimi işletmedeki pratiklerle zenginleştiriyor, geliştiriyor. Üniversitelilere deneyim kazandırıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir